Niedziela Chrztu Pańskiego - 12 stycznia 2014 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 12 stycznia 2014 09:15

NIEDZIELA - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
12 stycznia 2014 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pana Jezusa kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie trwamy w atmosferze bożonarodzeniowej do 2. lutego. Dzisiaj po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet. Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
  2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 17,00 i Msza św.
  3. We czwartek przypada 16 dzień stycznia – Dzień wdzięczności Panu Bogu i Matce Najśw. za wyniesienie do chwały ołtarzy bł. Jana Pawła II. i modlitwy w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. wieczorowej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. ZAPRASZAMY !
  4. W sobotę / 18.I. / rozpoczniemy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – Tydzień Ekumeniczny pod hasłem: „Czyż Chrystus jest podzielony?”  (1 Kor 1,1-17).
  5. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 11 – 20.
  • Wizyta duszpasterska jutro od godz. 9,30 w Podgórzu strona południowa.
  • Jak co roku od dzisiejszej niedzieli ofiary z racji „kolędy” można składać na tacę w podpisanych - z numerem domu - kopertach…
  • Wspólnotę Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 15,00.
  • Parafialny Zespół „CARITAS”  zapraszam na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczorowej na plebanię.
  • Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego CHÓRU  parafialnego w przyszłą niedzielę / 19. 01. / o godz. 16,30 w kościele, po koncercie o godz. 17,00 Msza św.
  • Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jeżowem serdecznie zaprasza na Misterium Jasełkowe w przyszłą niedzielę – 19 stycznia o godz. 15,00 w G.C.K. w Jeżowem.
  • Msza św. za śp. + Tadeusza Zarzyckiego, od strajkujących w Rzeszowie w roku 1981, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
  • Msza św. za śp. + Paulinę Rodzeń, od Kolegów z pracy, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,30.
  • Msza św. za sp. + Danutę Sawicz, od Kolegów Syna Dariusza, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 19. 01. / o godz. 7,00.
  • składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiarę na misje św. w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.
    Nasza młodzież ze wspólnoty „TUKUM” zebrała kwotę: 2.100 zł.
    Kwota ta jest przesłana na pomoc misjonarzom.