XXXIV Niedziela Zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla - 24 listopada 2013 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 24 listopada 2013 11:10

NIEDZIELA XXXIV zw. w Roku
24 listopada 2013 r.

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA
Uroczyste zamknięcie ROKU WIARY

1. Polecamy Chrystusowi Królowi naszą Ojczyznę, modlimy się aby zapanowało Chrystusowe Królestwo prawdy i życia, świętości i łaski, sprawiedliwości, miłości i pokoju. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny, w którym będziemy raz jeszcze pochylać się nad Słowem Bożym. Zachęcamy do rodzinnego czytania Pisma św.
    Po Mszy św. o godz. 9,00 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż młodzieży i dzieci. Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia i Msza św.
    Dzisiejsza Uroczystość jest Świętem Patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 17,00 i Msza św.
  3. W sobotę / 30. XI / przypada liturgiczne święto Św. Andrzeja, Ap. Modlić się będziemy w intencjach Kościoła i polecać naszych Solenizantów.
  4. Za tydzień / 1. XII / : I NIEDZIELA ADWENTU – rozpoczniemy nowy Rok Kościelny / Rok Liturgiczny / pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn będzie w przyszłą niedzielę /1. XII./ po Sumie.
  6. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 591 – 600.
  • W dzisiejszą niedzielę wspomagamy naszych braci i siostry, którzy ucierpieli wskutek kataklizmu na Filipinach. Bardzo dziękujemy Wspólnocie Parafialnego Zespołu „CARITAS” za pomoc w tej sprawie.
  • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Torunia i Kalisza w dniu 30 listopada br. Zachęcamy do udziału !!! Zapisy jeszcze do środy u Pani Marii Szewc. Koszt pielgrzymki, przy 45 uczestnikach / przejazd, nocleg, przewodnik / ok. 140 zł. Jeżeli pielgrzymka dojdzie do skutku, to wyjazd z parkingu obok kościoła w piątek / 29. XI./ o godz. 22,30.
  • Msza św. za zmarłych z Róży św. Jadwigi- Królowej, Pani Janiny Sitarz, będzie odprawiona we wtorek o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Marię Bizior, od kolegów z pracy syna Tadeusza, będzie odprawiona we środę o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Zofię Piędel, od Sąsiadów, będzie odprawiona w piątek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Franciszkę Olejarczyk, od Pracowników Zespołu Szkół w Kamieniu, będzie odprawiona w sobotę o godz. 17,00.

- Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę / 17 listopada br. / złożyli ofiarę na rzecz budowy kapliczki na „Górze Kościelnej”. Zebrano kwotę: 6.104,80 zł.