XXII Niedziela Zwykła - 1 września 2013 r. PDF Drukuj Email
sobota, 31 sierpnia 2013 20:00

NIEDZIELA XXII zw. w Roku
1 września 2013 r.

1. Dzisiaj na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników – Dziękczynienie Panu Bogu i Królowej Polski za tegoroczne plony. Włączamy się modlitewnie w te Uroczystości.
    W związku z ważnym listem Episkopatu przeznaczonym do odczytania w dzisiejszą niedzielę, adorację Najśw. Sakramentu przekładamy na najbliższe niedziele...
    Po Sumie dzisiaj będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn, a o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św. W bolesną 74 rocznicę wybuchu II wojny światowej modlimy się o pokój i za tymi, którzy oddali życie za Ojczyznę.
  2. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 dla uczniów wszystkich szkół z terenu Parafii będzie jutro / 2. IX. / o godz. 8,00 w kościele.
    Zapraszamy młodzież, dzieci, rodziców, wychowawców i nauczycieli. Msza św. będzie odprawiona w intencji - o Boże błogosławieństwo dla wszystkich w nowym roku szkolnym. Prosimy, aby były obecne poczty sztandarowe szkół z terenu naszej parafii.
  3. 3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
  4. 4. W tym tygodniu przypada: I Czwartek ; I Piątek i I Sobota września.
    Godzina Święta we czwartek od 17,00 do 18,00.
    W piątek o godz. 15,00 rozpoczęcie adoracji Najśw. Sakramentu Koronką do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18,00 Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Msza św.
    Nabożeństwo do Niep. Serca N.M.P. w sobotę po wieczorowej Mszy św.
  5. Przygotowujemy się już bezpośrednio do Uroczystości Odpustowej w naszej Parafii ku czci Najśw. Maryi Panny w tajemnicy Jej Narodzenia – Matki Bożej Siewnej. Spowiedź św. przed odpustem będzie we wtorek / 3. IX. / od godz. 15,00 do godz. 17,30. Serdecznie zachęcamy, aby nasze Uroczystości przeżywać z czystym sercem i rzeczywiście zyskać ODPUST.
  6. Za tydzień, w niedzielę – 8. IX. – w naszej wspólnocie parafialnej główna Uroczystość Odpustowa ku czci Najśw. Maryi Panny w tajemnicy Jej Narodzenia – Matki Bożej Siewnej. Porządek Mszy św. niedzielny: godz. 7,00 ; 9,00 ; Suma o 11,00 ; po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 11,00, która jest centralną Uroczystością odpustową z procesją eucharystyczną i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy dziewczęta do niesienia obrazów i feretronów.
    Poświęcenie ziarna siewnego będzie po każdej Mszy św.
  7. W związku z uroczystością odpustową w naszej parafii, zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet będzie za dwa tygodnie 15. IX. po Sumie.
  8. Troskę o kościół - w sobotę przed odpustem - powierzam rodzinom z domów nr: 431 – 450. / dwie kolejki przed odpustem…/
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu zapraszamy na spotkanie we czwartek po wieczorowej Mszy św.
  • Zbiórka dla ministrantów będzie we czwartek po Mszy św. wieczorowej.
    Lektorzy będą mieć zbiórkę w piątek też po wieczorowej Mszy św.
  • Nasza młodzież oazowa z Ruchu Światło – Życie zaprasza do swojej wspólnoty wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i radośnie przeżywać młodość.
    Pierwsze spotkanie dla Dzieci Bożych odbędzie się w sobotę / 7. IX. / o godz. 16,00. Młodzież natomiast rozpocznie rok formacji też w sobotę / 7. IX. / Mszą św. o godz. 18,00. Druga część spotkania w salce. Zapraszamy !
  • Msza św. za śp. + Emilię Drzymała, z Róży M.B. Róży Mistycznej, Pani Marii Woś, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
  • Msza św. za śp. + Krzysztofa Tomczyka, od Wychowawczyni, Rodziców i Dzieci z klasy „0” a, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
  • Msza św. za duszami cierpiącymi w czyśćcu z Róży M.B. Królowej, Pani Bernadety Cisek, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.
  • Msza św. z Róży M.B. Pięknej Miłości, Pani Cecylii Walczyk, będzie odprawiona w sobotę o godz. 18,00. – dzień patronalny Róży.
  • Msza św. z Róży Narodzenia N.M.P. – Pani Zofii Głuszak, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11,00.
  • Msza św. z Róży M.B. Siewnej, Pani Marii Kopacz, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11,00. / Msza św. koncelebrowana /