XI Niedziela Zwykład - 16 czerwca 2013 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 16 czerwca 2013 08:59

NIEDZIELA XI zw. w Roku
16 czerwca 2013 r.

1. Dzisiaj, w 16 dniu miesiąca modlimy się dziękując Bogu za bł. Jana Pawła II i w intencji Ojczyzny. Po południu o godz. 17,00 Msza św. następnie nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa i adoracja do Apelu Jasnogórskiego.
  2. Jutro / 17. VI. / przypada wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00, następnie Msza św.
  4. We środę / 19. VI. / o godz. 10,00 w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu, nasz Rodak, Diakon Wojciech Zając otrzyma święcenia kapłańskie z rąk J. E. Ks. Bpa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza. Ten dzień jest też rocznicą święceń kapłańskich Ks. Bpa Ordynariusza diecezji sandomierskiej.
  5. W przyszłą Niedzielę / 23. VI. / o godz. 11,00 pierwszą Mszę św. w rodzinnej Parafii odprawi nasz Rodak Ks. Wojciech Zając. / Prymicje Kapłańskie /
    Po Ks. Prymicjanta wyjdziemy procesyjnie przed kościół i uroczyście wprowadzimy do prezbiterium. Po Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa, do którego przywiązany jest odpust zupełny.
  6. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 321 – 330.
  • W związku z uroczystością Prymicji, zwracamy się z prośbą, aby udekorować ogrodzenia posesji na trasie przemarszu od domu rodzinnego Prymicjanta do kościoła. / od krzyżówek do kościoła /
  • W przyszłą niedzielę, tj. 23 czerwca 2013 r., młodzież z Ruchu Światło-Życie, będzie kwestowała po każdej Mszy św. na rzecz dofinansowania wakacyjnych rekolekcji. W tym roku 25 osób z naszej parafialnej Oazy wyjedzie na dwutygodniowe rekolekcje, w czasie których będą mogli pogłębiać swoją więź z Bogiem i jednocześnie twórczo odpocząć. Bardzo prosimy o dar serca i już teraz za każdą pomoc szczerze dziękujemy !!!
  • Organizowana jest z naszej Parafii Pielgrzymka na Jasną Górę Rodziny Radia Maryja i Telewizji TRWAM w Niedzielę 14 lipca 2013 r.
    Zgłoszenia u Pani Marii Szewc.
  • Msza św. od Parafian z Grądu, o dobrą pogodę, będzie odprawiona we środę o godz. 6,30.
  • Msza św. zamówiona przez Sąsiadów, za śp. + Janinę Rogala, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.