VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 5 maja 2013 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 05 maja 2013 18:02

NIEDZIELA VI WIELKANOCNA
5 maja 2013 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn, a po południu o godz. 17,00 Nabożeństwo Majowe i Msza św.
  2. Jutro / 6. V. / przypada liturgiczne święto Św. Apostołów: Filipa i Jakuba.
  3. We środę / 8. V. / Uroczystość Św. Stanisława, Bpa i Męczennika – Głównego Patrona Polski i Diecezji Sandomierskiej. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, Diecezji i Solenizantów.
  4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę będzie włączona w Naboż. Majowe.
  5. W tym tygodniu: poniedziałek - wtorek – środa, to DNI KRZYŻOWE. Modlić się będziemy o urodzaje i Boże błogosławieństwo w ludzkiej pracy. Jak co roku po rannej Mszy św. będą procesje błagalne wokół kościoła.
  6. We czwartek / 9. V. / przypada 40 dzień po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, czyli Wniebowstąpienie, które Episkopat Polski przeniósł na VII Niedzielę Wielkanocną. Zatem we czwartek nie ma święta ; a porządek Mszy św. jest następujący: rano o godz. 6,30, następnie Msza św. o godz. 9,00 ; po południu o 18,00 Msza św. i Nabożeństwo Majowe.
  7. Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. rozpoczniemy w piątek - 10. V. po wieczorowej Mszy św.
  8. W przyszłą Niedzielę – 12. V. – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, w naszej Parafii podczas Mszy św. o godz. 9,00 Uroczystość I Komunii św. Modlimy się w intencji dzieci, ich Rodziców i Rodzin. Spowiedź św. przed I Komunią Św. dla dzieci i Rodzin będzie w piątek od godz. 15,00 do 16,30.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet będzie w przyszłą niedzielę po Sumie.
  10. Troskę o kościół jak co roku przed I Komunią św. powierzam Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.
  • Spotkanie i próba dla dzieci klas drugich- wraz z Rodzicami- przygotowujące do Uroczystości I Komunii św. będzie we wtorek i czwartek / 7. i 9. V. / o godz. 16,00 przy kościele.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Łaskawej – Pani Marii Rychlak, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00 – święto patronalne.
  • Msza św. w intencji Braci różańcowych z Róży św. Stanisława, bpa i m. – Pana Andrzeja Drelicha, będzie odprawiona we środę o godz. 18,00 – święto patronalne.