V Niedziela Zwykła - 10 lutego 2013 r. PDF Drukuj Email
sobota, 09 lutego 2013 20:47

NIEDZIELA V zw. w Roku
10 lutego 2013 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie 46. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Ojciec – świadek wiary i trzeźwości”. W poszczególnych dniach modlić się będziemy wynagradzając Panu Bogu za grzechy pijaństwa.
    Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet.
    Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
  2. Jutro / 11. II. / wsp. Najśw. Maryi Panny z Lourdes – XXI Światowy Dzień Chorego. Kościół w tym dniu pragnie szczególnie pochylić się nad cierpiącymi z powodu choroby i niepełnosprawności. Rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17,00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Modlić się będziemy w intencji wszystkich chorych i cierpiących w naszej wspólnocie parafialnej.
  3. W tym tygodniu przypada ŚRODA POPIELCOWA / 13. II. / - rozpoczniemy WIELKI POST. We Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6,30 i 17,30 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 9,00.
    Podczas Mszy św. będzie zbierana taca na „Caritas”.
    Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy o godz. 17,00.
    Starajmy się przeżyć Wielki Post godnie, pobożnie, gorliwiej praktykując: modlitwę, post i jałmużnę. We Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
  4. We czwartek / 14. II. / liturgiczne święto Patronów Europy: Św. Cyryla i Metodego.
  5. Droga Krzyżowa dla starszych w piątek o godz. 17,00 i Msza św. Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18,30, natomiast dzieci będą mieć Drogę Krzyżową w sobotę o godz. 9,00.
  6. W sobotę / 16. II. / jak co miesiąc dziękować będziemy Panu Bogu i Matce Naśw. za bł. Jana Pawła II i modlić się w intencji Ojczyzny. Po wieczorowej Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do Apelu Jasnogórskiego.
  7. Za tydzień / 17.II. / - I Niedziela Wielkiego Postu. Po południu o godz. 16,30 GORZKIE ŻALE z rozważaniem pasyjnym i Msza św. Zapraszamy !
  8. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 161 – 170. / po Drodze Krzyżowej dla dzieci /
  • Akcję Katolicką zapraszam na spotkanie dzisiaj / 10. II. / o g. 15,00.
  • Młodzież nasza zaprasza wszystkich Parafian na Wieczór Uwielbienia dzisiaj / niedziela - 10. II. / po Mszy św. wieczorowej do naszego kościoła. Wieczór Uwielbienia – to rodzaj pięknej i głębokiej modlitwy przed Najśw. Sakramentem. Wszystkich serdecznie zapraszamy !!!
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży N.M.P. z Lourdes – Pani Emilii Tabor, będzie odprawiona jutro o godz. 17.00./
  • Msza św. za śp. + Janinę Nienajadło, zamówiona przez Sąsiadów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 17.00.
  • Msza św. za śp. + Romana Komora, od Nauczycieli i Pracowników szkoły w Starym Narcie, będzie odprawiona we wtorek o godz. 17.00. / koncelebra /
  • Msza św. za śp. + Paulinę Rodzeń, będzie odprawiona we czwartek o godz. 6.30.
  • Msza św. za śp. + Romana Kumora, zamówiona przez Pracowników firmy „DACHLUX”, będzie odprawiona we czwartek o godz. 17.00.
  • Msza św. za śp. + Romana Kumora, od Klubu Sportowego „ Sparta-Jeżowe”, będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00.
  • Msza św. za Sp. + Stanisława Ziober, zamówiona przez Sąsiadów, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6.30.
  • Msza św. za śp. + Paulinę Rodzeń, zamówiona przez Sąsiadów, będzie odprawiona w najbliższą niedzielę / 17.II. / o godz. 7.00.