III Niedziela Adwentu - 16 grudnia 2012 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 16 grudnia 2012 09:54

NIEDZIELA III ADWENTU
16 grudnia 2012 r.

1. Dzisiejsza Niedziela jest dniem modlitwy dziękczynnej za wyniesienie do chwały ołtarzy bł. Jana Pawła II i modlitwy w intencji Ojczyzny. W związku z profanacją Cudownego Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej, do adoracji będziemy włączać modlitwy wynagradzające za tę zniewagę. Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do Apelu Jasnogórskiego. Przy bocznych ołtarzach wystawione są jeszcze opłatki…
  2. Od jutra / 17. XII / rozpoczynamy dni tzw. Wielkich Antyfon – czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.
  3. Zapraszamy na „Roraty” codziennie o godz. 6.00, z wyjątkiem czwartku / 20. XII /. W związku ze spowiedzią adwentową we czwartek „Roraty” będą o godz. 17,00. W sobotę / 22. XII / ostatnie „Roraty” w tym roku.
  4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 17,00. Zapraszamy !
  5. Spowiedź adwentowa w naszej Parafii będzie w najbliższy czwartek / 20.XII /. Przed południem od godz. 9.00 do 12.00 a po południu od 14.00 do 16.30. O godz. 17,00 „Roraty”, natomiast rano Msza św. z dnia o godz. 8.00.
  6. Bardzo proszę zgłaszać dzieci do Chrztu św. codziennie po wieczorowej Mszy św. Chrzest dzieci będzie w Święto Św. Szczepana podczas Mszy św. o godz. 11,00. Katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych będzie w najbliższą sobotę / 22. XII / po wieczorowej Mszy św.
  7. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 71 – 90. To będą już porządki na Święta.
  • Chorych odwiedzać będziemy z posługą sakramentalną we środę i czwartek od godz. 9.00. We środę będą zaopatrywani chorzy z Zanawsia, a we czwartek jeden ksiądz uda się z Komunią św. do chorych od kościoła w kierunku krzyżówek, a drugi od kościoła w kierunku Podgórza. Proszę zgłaszać chorych od dzisiaj do środy rano – po „Roratach”.
  • Parafialny Zespół CARITAS będzie rozprowadzał jeszcze świece i kalendarze we czwartek, w dzień Spowiedzi św. przed południem w godz. 9,00 – 12,00 i po południu od 14,00 do 16,30.
  • We czwartek, w dzień Spowiedzi św. przed kościołem nasza młodzież z K.S.M-u będzie proponowała ozdoby choinkowe i inne dekoracje na Boże Narodzenie.
  • Nasza młodzież z K.S.M. prosi, aby tzw. „szlachetne paczki” złożyć do 20. XII.
  • Msza św. zamówiona przez Akcję Katolicką i Stowarzyszenie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego, w intencji ks. Dariusza będzie we środę o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Józefa Drzymałę, zamówiona przez Sąsiadów, będzie odprawiona w piątek o godz. 6.00. – „Roraty”.
  • Msza św. za zmarłych z Róży M.B. Ostrobramskiej – Pani Zofii Wiesniak, będzie odprawiona w sobotę o godz. 17,00.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 11 – 20, będzie odprawiona w przyszłą Niedzielę / 23. XII / o godz. 9.00