XXX Niedziela Zwykła - 28 października 2012 r. PDF Drukuj Email

NIEDZIELA XXX zw. w Roku
28 października 2012 r.
Uroczystość: ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA

1. Dziękujemy Panu Bogu za dar świątyni i modlimy się dzisiaj za fundatorów, budowniczych i dobroczyńców naszego kościoła. Po południu o godz. 17,00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św. Dzisiaj w naszych modlitwach prosimy o wstawiennictwo Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
    Modlimy się w intencji Solenizantów, a wśród nich naszych Księży Rodaków: Ks. Tadeusza Kopacza i Ks. Tadeusza Ziętkowskiego.
  2. We środę / 31. X. / uroczyste zakończenie Nabożeństw Październikowych – odśpiewamy dziękczynne MAGNIFICAT.
  3. We czwartek / 1. XI / Uroczystość Wszystkich Świętych … Przed południem porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 7,00 ; 9,00 ; 11,00. Z racji drugorzędnego Odpustu po Sumie odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”.
    Po południu w kościele o godz. 14,00 Nieszpory, następnie udamy się na cmentarz i tam o 14,30 będzie Msza św. koncelebrowana.
    Po Mszy św. procesja z pięcioma stacjami w obrębie cmentarza. Zapraszamy !!!
  4. W piątek / 2. XI / WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH.
    Msza św. rano o godz. 6,30 z procesją żałobną z pięcioma stacjami w kościele.
    Po południu o godz. 15,00 - z racji I Piątku - wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 16,30. Następnie Nabożeństwo Wypominkowe i Msza św. za zmarłych poleconych w Wypominkach. W tygodniu codziennie Różaniec św. za poleconych w Wypominkach będzie o godz. 16,30 i o g.17,00 Msza św. ofiarowana za zmarłych poleconych w Wypominkach.
  5. W tym tygodniu przypada : I Czwartek, I Piątek i I Sobota listopada.
  6. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. będzie po Mszy św. wieczorowej.
  7. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn będzie w przyszłą niedzielę / 4. XI / po Sumie.
  8. Troskę o kościół – w sobotę - powierzam rodzinom z domów nr: 1 - 10.
  • We czwartek / 1. XI. / gościć będziemy Kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu – będą, jak co roku, kwestować na terenie cmentarza na rzecz swojej uczelni.
  • Zwracamy się z prośbą o kulturę przy ostatnich porządkach na cmentarzu. Cmentarz jest drugim miejscem świętym po kościele. Uszanujmy miejsce doczesnego spoczynku ciał naszych bliskich…
  • Wczoraj / sobota - 27. X. / w Gminnym Centrum Kultury zainaugurowano zajęcia „Dekanalnej Szkoły Lektora”. Z dekanatu bierze udział 40 ministrantów; z naszej parafii 22. Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom G.C.K. w Jeżowem za życzliwość.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży św. Jadwigi – Królowej, Pani Janiny Sitarz i za zmarłych z Róży, będzie odprawiona we wtorek o godz. 17,00.
  • Msza św. zamówiona przez Sąsiadów za śp. + Zofię Kida, będzie odprawiona we środę o godz. 6.30.
  • Msza św. za śp. + Zofię Pasiak – od Rady Parafialnej w Stobiernej, będzie odprawiona we czwartek / 1. XI. / o godz. 9,00.