XXIII Niedziela Zwykła - 9 września 2012 r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 września 2012 16:44

NIEDZIELA XXIII zw. w Roku
9 września 2012 r.

1. Dzisiaj po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet ; po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
  2. We środę / 12. IX. / w kalendarzu lit. Najświętszego Imienia Maryi – 12. IX 1683 r. – zwycięstwo pod Wiedniem - Król Jan III Sobieski – czciciel Matki Bożej. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 18,00 i Msza św.
  3. W piątek – 14. IX - przypada liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Św.
  4. W sobotę – 15. IX – wsp. Matki Bożej Bolesnej.
  5. W przyszłą niedzielę – 16. IX – dzień modlitwy dziękczynnej za wyniesienie do chwały ołtarzy bł. Jana Pawła II i w int. Ojczyzny. Po wieczorowej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy !!!
  6. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 591 – 600.
  • Spotkanie pielgrzymów z grupy św. Urszuli odbędzie się dzisiaj, / w niedzielę / 9 września , w naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15,00 w kościele, a następnie dalsza część spotkania. Zapraszamy na to spotkanie także tych, którzy duchowo – poprzez modlitwę towarzyszyli Pielgrzymom na Jasną Górę.
  • Wspólnotę Akcji Katolickiej zapraszam na spotkanie dzisiaj / 9. IX. / o godz. 15,00.
  • W dniach od 14 do 16 września br. w Ostrowcu Świętokrzyskim organizowane są Diecezjalne Dni Młodzieży. Zainteresowanych uczestnictwem w tych dniach prosimy o zgłaszanie się do Księży Wikariuszy. Zapisy trwają do 12 września ; koszt pobytu wraz z dojazdem wynosi ok. 40 zł. / są jeszcze wolne miejsca /
  • Msza św. za śp. + Zofię Pasiak od Zakładu Pogrzebowego w Zaczerniu, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. zamówiona przez Sąsiadów za śp. + Marię Rogala, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
  • Msza św. zamówiona przez Sąsiadów za śp. + Helenę Guz, będzie odprawiona we środę o godz. 6,30,
  • Msza św. za śp. + Józefa Rogala, zamówiona przez Pracowników Stacji Uzdatniania Wody, będzie odprawiona we środę o godz. 18,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr Różańcowych z Róży M.B. Bolesnej – Pani Zofii Kolano, będzie odprawiona w sobotę o godz. 18,00.